Listopad 2012

Noste svoji korunu

17. listopadu 2012 v 19:42 úvahy,poezie
Věci se změnily. Já se změnila. Everything is completely different.
Jo, jsem to já, jen jiná ja. Nejsem už tak uťáplá nesebevědomá malá pipka, ale do svého života prostě tak nějak lépe zapadám. Ráno když vstávám, dívám se do zrcadla, ignoruju ten hlas, který mě říká "Bože, zase jsi ztloustla", ale nahlas si řeknu: "Rony, dneska ti to sluší" Snažím se usmívat, kdy to jen jde a nevnímat tu tíhu podzimních dnů, která se mě snaží občas stáhnout ke dnu.
Omezila jsem počet nepřátel na skoro nulovou hodnotu a snažím se mít ráda všechny. Někdy mám nálady, které mi tuhle novou "milou Rony" kazí a to mám pak chuť všechny vyhodit do povětří.
Už nejsem taková uzavřená osobnost, jako jsem bývala. Neblázním z každé lichotky, co mi kdo řekne. Holka by si měla sebe vážit, to já nedělala, a teď to zpožděně doháním.
Taneční jsou na tohle vážně super. Není to ani tak o učení tanců, jako spíš taková škola komunikace. Hodně mi to dává, učím se mluvit přijatelně, uvolněně, vtipně, smát se, usmívat se a tak nějak si pěstuju instikt na druhé pohlaví. Někteří kluci jsou skvělí, zjistila jsem, že se vlastně vůbec nestydím říkat, to co chci, jsem poslední dobou tak uvolněná a "fresh" a líbí se mi, že jsem v tom dost dobrá.
Už si skoro nevzpomínám na své staré já. A to mi přijde, že tahle změna mnou prochází teprve krátkou dobu. Nejlepší na tom je, že to není přetvářka. Prostě se konečně cítím na svůj věk a cítím se hlavně strašně dobře. Tak nějak vyspěle.
Nejsem už ta, která si nevěří, která nedůvěřuje svému zevnějšku. Moje tělo je moje součást a já konečně pochopila, že když ho zevnitř budu přesvědčovat o nedokonalostech, nikdy nebudu zářit tak, jako ostatní holky. Nezávidím jim krásu, ale to jak ji umí ukazovat, to jak z nich čiší to velké sebevědomí, ta velká odhodlanost ukázat se světu ve všech podobách.
Teď jsem jiná. Puzzlátko, které jsem hledala tak dlouho, konečně zapadá a můj život je kompletní.