Poslouchat o umírání

10. října 2012 v 19:51 |  slyším text,cítím hudbu
Tak jsme jednou takhle měli odpoledku a moje nejlepší kamarádka En poslouchala písničky a usmívala se. Koukala po třídě a usmívala se. Než začala hodina fyziky, vyndala si sluchátka z uší a strčila je do mých. To na ní mám ráda. Vždycky mě něčím tak nějak příjemně "vykolejí" a překvapí. Něco mipovídala, ale já už ji skoro neslyšela, jen jsem odezírala ze rtů: "Dívej se na lidi." Nechápavě jsem na ni pohlédla, ale jak mi najednou v uších začala rezonovat ta krásná hudba a já otevřela oči a dívala se na naši veselou třídu, došlo mi to.
Poslouchala jsem tu písničku o umírání a dívala se na otvírající se ústa mých spolužáků a nedokázala jsem vysvětlit, proč to byl tak úžasný pocit. En se pořád usmívala a já poslouchala toho kluka, jak vypráví o tom, že už nedýchá. Tak jsem se nadechla, abych zjistila, jestli neumírám s ním, protože to popisoval tak pěkně a ta hudba byla tak krásná.
Přišla fyzikářka a já poslouchala dál,En chtěla, abych to doposlechla, tak mi kryla sluchátka a opírala se o mě tak, aby to profesorka neviděla. Profesorka kreslila na tabuli nějaký graf, neměla tušení, že mi v uších umírá chlap a dál otvírala pusu natřenou růžovou rtěnkou.

When my heart stops beating
And my lungs stop breathing
In air...
I hope somebody cares

When my mind stops thinking
And my eyes stop blinking
I know...
At the end

Vyndala jsem si sluchátka, usmála se na En, ona na mě a život zase přepnul z PAUSE na PLAY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cornelia Cornelia | E-mail | Web | 10. října 2012 v 20:41 | Reagovat

Krásně jsi ten pocit popsala..

2 Kata Kata | 9. dubna 2013 v 19:06 | Reagovat

Páni! Párada... Musím říct, že s větší polovinou tvých příspěvků se ztotožňuji ..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama