Bára 9

21. dubna 2012 v 17:04 |  Bára-Příběh na pokračování

Jaro začalo a s ním i nové jarní běhání úplně v jiné dimenzi. Tím, že jsem už nemusela nosit bundu nebo tím, že Marco mě každých pět minut chytnul za ruku? Asi každý známe odpověď.
Marco, můj sladký, roztomilý a krásný Marco.
Od doby, kdy jsme se poprvé políbili, uplynuly už skoro tři měsíce. Byl konec dubna a my společně dělali snad úplně vše.
Občas jsme se sešli i s Petrou a Filipem, které se tak usilovně snažíme dát dohromady. Péťa po Filipovi přímo šílí, a Marco/pokud mě zrovna nelíbá, nebo italsky nepěje ódy na mou krásu/ mi pověděl, že se mu Filip svěřil o lásce, kterou již dlouhou dobu k Petře pěstuje.
Petře se to snažím vecpat do jejího naivního mozku již pár týdnů, ale ona o tom stále pochybuje. Už několikrát jsme byli společně v kině a naschvál jsme je nechali vedle sebe. Ale teprve minulý týden jsem viděla něco, o čem bych nedávno prohlásila, že mě klame zrak.
Když jsme s Marcem objednávali v KFC jídlo pro nás čtyři, pak jsme se vraceli a já spatřila jak Filip Petru pod stolem letmo držel a oba se usmívali.
Nevěděla jsem jak skrýt radost, kterou mi toto gesto udělalo. Seděli jsme naproti sobě, pojídali hranolky, povídali si, smáli se a byli šťastní. Já a Marco a moje nejlepší kamarádka s Marcovým nejlepším kamarádem. No neříká se tomuhle happy end?
Ale happy end to zdaleka nebyl.
Byl první máj, lásky čas, já a Marco jsme seděli na Střeleckém ostrůvku a hleděli na břeh Vltavy. Měla jsem narozeniny. Bylo mi sedmnáct a můj největší dárek bylo to, že jsem mohla být s ním.
Ale na Marcovi mi něco nesedělo, pořád se usmíval a líbal mě, kdy mohl, to ano, ale když už svého partnera lépe znáte, dojde vám i z malých znaků jeho těla, že něco není v pořádku.
"Co se s tebou děje, Marco?,"zeptala jsem se nakonec.
"Jsem ten nejšťastnější člověk na světě, Baru, to je vše.,"usmál se na mě, a kdybych ho neznala tak dlouho nejspíš bych mu i uvěřila, namísto toho jsem si trvala na svém.
"Něco ti je. Poznám to."
"Dala ses na psychologii, krásko?,"zasmál se.
"Jen poznám, když s mojí druhou polovičkou něco je."
Ve tváři mu najednou přestala hrát ta předstíraná radost, namísto toho ji vystřídal zmatek a rozpaky. Nevěděl, jak začít. Jeho krásné oči visely na těch mých a já si byla skoro jistá, že tohohle člověka nesmím nikdy ztratit. Miloval mě a já jeho. Byli jsme jeden celek.
"Proč to tak moc chceš vědět? Nechci ti kazit narozeniny.,"řekl se sklopenou hlavou a prohrábl mi mé kadeře.
"Co to je za hloupou otázku, Marco? Tvoje problémy jsou i moje problémy. Narozeniny mi zkazíš tím, že budeš zarytě mlčet a tvářit se, že je vše v pořádku!,"odvětila jsem s jistým nátlakem v hlase.
Chvíli mě roztěkaně pozoroval, polkl a nakonec prohlásil:"Odjíždím."
Vteřiny ubíhaly a mně pomalu docházel význam jeho slov.
"Odjíždíš? Kam?"
"Do Itálie. Na nějakou dobu tam budeme zase bydlet.,"prohlásil a mě doslova pobuřovalo s jak klidným tónem to dokázal vypustit z úst.
"To znamená jako na měsíc nebo tak?,"ušklíbla jsem se při pomyšlení, že bych bez něj tak dlouhou dobu musela být.
"To asi ne. Spíš tak na půl roku až rok.,"řekl a já si rozkousla jazyk s takovou vervou, že se za chvilku moje ústa zalily krví a já sykla bolestí.
Místo odpovědi jsem jen seděla a nic neříkala. Hlavou mi vířil strach, úzkost a vztek.
Aniž bych si to uvědomovala, začala jsem plakat. Slzy se mi po tvářím kutálely a Marco ani já jsme je nastačili utírat.
Pak si mě k sobě přitáhl a ochranitelsky mě držel, dokud jsem ze sebe nevyplakala snad celý Atlantský oceán.
"Ti amo,"prohlásil a já vztekle odvětila:"Nemluv na mě tou řečí.Nenávidím italštinu a nenávidím Itálii, protože mi tě sebere. Už nikdy to nebude takové! Chápeš to? Už nikdy nebudeme jedna duše,jedno tělo!!!"křičela jsem a nemohla přestat.
Marco mě ale stále držel, poslouchal mé necitlivé nadávky a utěšoval mě, co to šlo.

V noci jsem usínala s pocitem na mojí hrudi. Tlačil mě a nechtěl pustit, jen vysílal do každičkého koutku mého těla tichou ale jasnou zprávu: Ztratila jsi Marca.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 シャネル 財布 シャネル 財布 | E-mail | Web | 12. května 2013 v 23:25 | Reagovat

Behagelig og venlig betjening,Rigtig godt firma

2 眼鏡 police 眼鏡 police | E-mail | Web | 15. srpna 2013 v 1:10 | Reagovat

Nemt at finde rundt på siden og hurtig handel. Perfekt!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama