Březen 2012

Literární talent 2012

8. března 2012 v 8:25
Milí čtenáři, už dlouho jsem sem ni nenapsala, řeším teď spoustu věcí do školy a navíc se účastním dvou literárních soutěží.
V jedné si můžete dokonce moji povídku online přečíst!
Kdo by měl zájem, zde dávám odkaz: http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/85997
Bohužel pro hlasování se musíte zaregistrovat jako spisovatel této stránky, to po vás nemohu chtít, ale kdo by mě chtěl vidět v nejlepší dvacítce a přál by mi úspěch, samozřejmě budu šťastná, když to pro mě uděláte.
Děkuji moc a na oplátku slibuji další díl Báry;))
Mějte se:)

Perfectní smysl

1. března 2012 v 20:06 Diary of an over-thinking sloth

Milí návštěvníci, návštěvnice.
Právě jsem zhlédla film Perfect sence. Nevím, kolik vás ho znáte, nebo jste o něm slyšeli, každopádně kdo neviděl a není tak citlivý jako já, určitě zkoukněte!
Popisuje příběh světa, napadený nemocí, jež postupně ztrácí vaše smysly. Nejprve vás zahltí smutkem, pak ztratíte čich, zachvátí vás pocit neskutečného hladu a vy naposledy zažijete, co je to chuť, začnete být agresivní, podráždění, vzteklí a zmizí vám sluch a naposledy se začnete radovat, jste na chvilku chvilinku učiněni šťastnými a pak ztratíte zrak.
Je neuvěřitelné, jak moc mě film dostal. Naprosto mě odrovnala síla lidí v něm. Měli tolik energie a chuti žít, až se mi chtělo plakat.
Hlavním zamilovaným hrdinům na konci filmu zbude už jen to, že cítí jeden druhého. Cítí lásku.
No jen si to představte: nevidíte, neslyšíte, necítíte, nechutnáte. Jak někdo s takovým handicapem může mít odvahu dál žít?

Nemůžu ani říct jak moc si vážím všech smyslů. Každý je důležitý, každým poznáváme svět, každý je zakořeněn hluboko v nás, a bez nich jsme troska, ale tento film ukazuje, že láska a víra z vás trosku neudělá. Posílí vás.
Na konci jsem to vážně nevydržela a moje slzní kanálky se mnou neměly slitování. Jsem měkká a přecitlivělá, ale rozhodně film doporučuju, za těch pár slz mi to stálo.