Jedna pomsta v tobě vždycky kousek zanechá..

15. ledna 2012 v 11:30
Pomstu každý zná. Ať už z vlastního života nebo životů jiných nebo filmových životů. Mstít se může člověk, protože mu přijde že by se mstít měl, protože cítí, že lepší způsob odvety neexistuje a nebo protože si myslí, že mu někdo něco udělal, ale přitom to ani nemusí být pravda.
I když jsem se v životě tolikrát chtěla pomstít, jen málokdy jsem dospěla alespoň k poloviční ujmě, jež byla druhým způsobena mně.
Ale lidi se mstili mně, protože jim připadalo, že já jim způsobila ujmu, o které jsem sama ani nevěděla..
Moje spolužačka Lenka ze základky si například myslela,že jsem protekční dítě a že moje matka podplácí školu, a proto mě mají učitelé tak rádi. Nedokázala pochopit, proč se na mě každý učitel směje, proč neustále dostávám jedničky a proč když o hodině občas nedávám pozor, učitelka na mě hned nekřičí, protože ví, že stejně všechno umím.
Ve čtvrté třídě jsem měla problémy se zády a každé úterý jsem nemohla chodit do školy, protože jsem musela chodit na složité rehabilitace a plavání. I mé kamarádky, kterých jsem měla jen opravdu malou hrstku, mě v tu chvíli nesnášely. Společně s Lenkou se na mě jednoho dne obořila celá třída. Řekli mi, že jsem hnusná sobecká bohatá mrcha, která má matku učitelku, a proto mě všichni učitelé milují. Řekli mi, že nejsem jejich součástí, že jsem vyvrhelec a že si mám ten pocit užít, když mě tak baví každé úterý chybět. To byla pro mě opravdová pomsta. Tenkrát jsem se všem snažila vysvětlit, že za to nemůžu, ale nikdo mě neposlouchal. Vážně nikdo ze třídy mě neměl v tu chvíli ani trochu rád. Neskutečně hrozný pocit.
Uzavřela jsem se tehdy sama do sebe a navenek se začala chovat tak, jak mi to zůstalo až doteď-stal se ze mě introvert a otevřít se umím jen opravdu málokomu.
V paté třídě jsem chtěla konečně změnit svůj život a dostat se na gymnázium. Plán mi bohužel nevyšel a tak jsem musela přežít další dva roky na základní škole.
Musím ale uznat, že to byly vážně hodně dobré dva roky. Řekla jsem si, že nemá cenu se takhle trápit donekonečna a že bych se měla trochu začlenit do kolektivu. Začala jsem opravdu riskantním kouskem. Začala se bavit s nejdrzejší, nejotrlejší a nejoblíbenější holkou celého ročníku. Nejdřív z toho nadšená moc nebyla, ale když jsem za ní ve škole psala testy, radila jí a dávala opisovat úkoly, brzo si mě oblíbila a staly jsme se nejlepšími kamarádkami. Nejen ona změnila mě, ale i já jí. Lucka se stala opravdu chytrou holkou a změnila trochu zajeté hodnoty, jež měla, než jsem jí poznala. Celá třída na mě kompletně změnila názor. Začala jsem být oblíbená a lidem konečně došlo, že jsem přirozeně chytrá a že za to nemůžu. Ještě víc mě měli rádi, když jsem posílala po třídě svůj test a oni tak dostávali lepší známky. Učitelé mě ale už tak rádi neměli. Začala jsem dostávat poznámky, že jsem o hodinách hleděla z okna a že jsem na chodbách občas řekla sprosté slovo. Během těchto dvou let se převážně tvořil můj slovník sprostých slov, a musím uznat, že pro začlenění do kolektivu jsem jich musela vypustit opravdu hodně.
Když jsem se v dubnu roku 2010 dostala na nejlepší gymnázium v republice, bylo to líto nejen mě ale i většině třídy.
Tady už za genia nebo šprtku rozhodně nejsem, počítám se spíše do průměru a leckdy se nechtěně zařadím i do podprůměru.
Nikdo se mi nemstí a já na šprty také nehledím jako na potenciální nepřítele. I když cítím, že leckdo od nás je "protekční dítě", snažím se to ignorovat, protože vím, jak je to nepříjemné, snažím se starat jen a jen o sebe a o to, abych byla oblíbená a lidi mě měli rádi. Nicméně kousek toho zamyšleného introvertního snílka ve mě stále zůstalo...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Styl,kterým píšu je..?

Výborný, nemá chybu 41.5% (44)
dětinský 17% (18)
dobrý, ale něco bych ti vytkla 29.2% (31)
příšerný 12.3% (13)

Komentáře

1 Baka - chan Baka - chan | Web | 15. ledna 2012 v 11:51 | Reagovat

Lepší být nenáviděn za to,co jsi,než být milován za to,co nejsi.. :)

2 graphic-forum graphic-forum | Web | 15. ledna 2012 v 12:27 | Reagovat

wow krásně napsané ;)

3 sUpA gIrL sUpA gIrL | Web | 15. ledna 2012 v 12:43 | Reagovat

AhojQy! MÁsH hRoznÝ stYličéeQ...FujQy! INspiRuj sHaa OdE mĚĚ. pOMUžHu tI!

4 Veronika Zárubová Veronika Zárubová | 16. ledna 2012 v 17:14 | Reagovat

[1]: No, musím uznat, že máš pravdu..Tehdy jsem se opravdu cítila nesvá, ale to už je vážně dávno.Teď jsem v pohodě a nepřátel mám opravdu málo:)
[2]: Děkuju moc:))
[3]: Děkuju za kritiku, mě se můj styl moc líbí. Tento blog není zaměřen na grafiku, nicméně na psaní a literární útvary, které vytvářím.

5 chanel 財布 chanel 財布 | E-mail | Web | 11. května 2013 v 23:56 | Reagovat

Ok priser. Utrolig hurtig levering, fri fragt, fri varereturnering.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama