Leden 2012

Kdo jsem?

24. ledna 2012 v 18:48 Diary of an over-thinking sloth
Kam patřím?
Tahle otázka mě poslední dobou přepadá víc a víc.
Co když nelze patřit nikam? Moje nejlepší kamarádka je usměvavá milá extrovertka plná energie a vtipu za každých okolností a patří do velmi oblíbené skupiny. Moje druhá nejlepší kamarádka je chytrá a cílevědomá.
Můj nejlepší kamarád je fotbalista a vždycky má po kapse nějaký ten "stěr"a "joke".
Kdo jsem já?
Co když nejsem nikdo? Co když jsem jen vzduch, který bloumá po světě a hledá svoje místo?
Občas mě napadá, jestli vůbec existuju a jestli si všechno jen nepředstavuju.
Všechno je možné. Třeba neexistuju, a ten kdo tenhle článek čte, si buď za a) řiká:,,Kdo to teda sakra psal?":D nebo za b) musí myslet, že jsem totální magor.
Na druhou stranu, určitě jsem někdo. Jak bych mohla být nikdo, když tohle píšu, když cítím, cítim tolik moc. Tolik pocitů mě ve dne v noci provázejí a já s nimi usínám a probouzím se.
P.S.: Takovej úterní rozbor mé nálady a osobnosti. Myslím, že někam patřím. Snad ano..
Moje oblíbená písnička;)

Jedna pomsta v tobě vždycky kousek zanechá..

15. ledna 2012 v 11:30
Pomstu každý zná. Ať už z vlastního života nebo životů jiných nebo filmových životů. Mstít se může člověk, protože mu přijde že by se mstít měl, protože cítí, že lepší způsob odvety neexistuje a nebo protože si myslí, že mu někdo něco udělal, ale přitom to ani nemusí být pravda.
I když jsem se v životě tolikrát chtěla pomstít, jen málokdy jsem dospěla alespoň k poloviční ujmě, jež byla druhým způsobena mně.
Ale lidi se mstili mně, protože jim připadalo, že já jim způsobila ujmu, o které jsem sama ani nevěděla..
Moje spolužačka Lenka ze základky si například myslela,že jsem protekční dítě a že moje matka podplácí školu, a proto mě mají učitelé tak rádi. Nedokázala pochopit, proč se na mě každý učitel směje, proč neustále dostávám jedničky a proč když o hodině občas nedávám pozor, učitelka na mě hned nekřičí, protože ví, že stejně všechno umím.
Ve čtvrté třídě jsem měla problémy se zády a každé úterý jsem nemohla chodit do školy, protože jsem musela chodit na složité rehabilitace a plavání. I mé kamarádky, kterých jsem měla jen opravdu malou hrstku, mě v tu chvíli nesnášely. Společně s Lenkou se na mě jednoho dne obořila celá třída. Řekli mi, že jsem hnusná sobecká bohatá mrcha, která má matku učitelku, a proto mě všichni učitelé milují. Řekli mi, že nejsem jejich součástí, že jsem vyvrhelec a že si mám ten pocit užít, když mě tak baví každé úterý chybět. To byla pro mě opravdová pomsta. Tenkrát jsem se všem snažila vysvětlit, že za to nemůžu, ale nikdo mě neposlouchal. Vážně nikdo ze třídy mě neměl v tu chvíli ani trochu rád. Neskutečně hrozný pocit.
Uzavřela jsem se tehdy sama do sebe a navenek se začala chovat tak, jak mi to zůstalo až doteď-stal se ze mě introvert a otevřít se umím jen opravdu málokomu.
V paté třídě jsem chtěla konečně změnit svůj život a dostat se na gymnázium. Plán mi bohužel nevyšel a tak jsem musela přežít další dva roky na základní škole.
Musím ale uznat, že to byly vážně hodně dobré dva roky. Řekla jsem si, že nemá cenu se takhle trápit donekonečna a že bych se měla trochu začlenit do kolektivu. Začala jsem opravdu riskantním kouskem. Začala se bavit s nejdrzejší, nejotrlejší a nejoblíbenější holkou celého ročníku. Nejdřív z toho nadšená moc nebyla, ale když jsem za ní ve škole psala testy, radila jí a dávala opisovat úkoly, brzo si mě oblíbila a staly jsme se nejlepšími kamarádkami. Nejen ona změnila mě, ale i já jí. Lucka se stala opravdu chytrou holkou a změnila trochu zajeté hodnoty, jež měla, než jsem jí poznala. Celá třída na mě kompletně změnila názor. Začala jsem být oblíbená a lidem konečně došlo, že jsem přirozeně chytrá a že za to nemůžu. Ještě víc mě měli rádi, když jsem posílala po třídě svůj test a oni tak dostávali lepší známky. Učitelé mě ale už tak rádi neměli. Začala jsem dostávat poznámky, že jsem o hodinách hleděla z okna a že jsem na chodbách občas řekla sprosté slovo. Během těchto dvou let se převážně tvořil můj slovník sprostých slov, a musím uznat, že pro začlenění do kolektivu jsem jich musela vypustit opravdu hodně.
Když jsem se v dubnu roku 2010 dostala na nejlepší gymnázium v republice, bylo to líto nejen mě ale i většině třídy.
Tady už za genia nebo šprtku rozhodně nejsem, počítám se spíše do průměru a leckdy se nechtěně zařadím i do podprůměru.
Nikdo se mi nemstí a já na šprty také nehledím jako na potenciální nepřítele. I když cítím, že leckdo od nás je "protekční dítě", snažím se to ignorovat, protože vím, jak je to nepříjemné, snažím se starat jen a jen o sebe a o to, abych byla oblíbená a lidi mě měli rádi. Nicméně kousek toho zamyšleného introvertního snílka ve mě stále zůstalo...