Pozitivní podzim

11. listopadu 2011 v 18:44 | Veronika Zárubová |  Povídky ze života


Tak zas jedu do školy. Zase vlakem, zase v posledním vagoně, zase sedím u okna, zase naproti mrzutému obéznímu pánovi s taškou Billa, z které vykukují bagety a vajíčka, zase se stejně těžkou školní taškou,a zase se sluchátky v uších koukám do krajiny.Každým dnem je smutnější a smutnější ,nasátá podzimem a slabým svitem slunce, který už ani neoslňuje.


Podzim začal.Každý strom je obklopen sukýnkou z barevných listů, která se občas větrem zaplete pod naše nohy a jakoby nás chce upozornit,že kam se podíváme,léto už to není.

Vítr každým dnem sílí a zima lidi dohání k tomu, aby se obalovali šálami a tlustými kabáty.

Cítím, že než se stačíme rozkoukat,Anděl bude vyzdoben vánočními mašličkami a zvonky a všelijakými nevkusnými sarapetičkami.. Je to smutné, ale k tomu většinou dochází už ke konci října…

Říká se, že proto, aby byl člověk šťastný jsou tři základní pravidla: být milován, milovat, těšit se .Samozřejmě pokud vynecháme zdraví atd.

Na co se má člověk těšit? Statisticky je dokázáno, že největší počet sebevražd,pokusů o ně a lidí, kteří trpí depresí je právě na podzim. Je to zvláštní, ale je to tak.

Podzim je opravdu nejdivnější roční období. Když bydlíte na venkově, vnímáte podzim ještě o trochu jinak a řekla bych i intenzivněji. Každý den se probouzíte se zvuky deštivého tap-tap na střešním okně a když otevřete okno, málem vás to odfoukne až do neznámo kam.

A když už si to okno otevřete, tak se zaposlouchejte. Co slyšíte? Já slyším rozdováděného podzimního psa, který žalostně vyje smuteční obřad do tmy a za studené konzistence okolního vzduchu se jeho štěkot rozléhá kilometry daleko. Poslouchejte dál.. Já slyším čerstvě zapnutou cirkulárku, téměř typický podzimní zvuk. A dál? Listy ano.. slyším vítr, jak rozfoukává listy, a ty šumějí a šumějí a vytváří příjemnou ranní atmosféru.. A snad naposled? Slyším dunění vlaku jak sviští po kolejích a jistě nabírá velké zpoždění. Duní a duní a já mám chuť nechat okno otevřené až do večera a jen poslouchat a poslouchat.

Zasněně pozoruji mlhu naproti v údolí, stromy a listy z okolních lesů a dravé ptáky, kteří se zrovínka probouzejí a vylétávají do mrzutého říjnového rána, jako by se nechumelilo. Při usrkávání čaje si vždycky uvědomím,jak je to smutné, ale zároveň krásné. Ano, podzim je krásný! Je stejně krásný jako ostatní roční období, protože tím jak je zvláštní a tím jak je smutný se pro nás, nebo alespoň pro mě, stává ještě zajímavějším a krásnějším..

I když je podzim nejnebezpečnější roční období pro sebevrahy, vykašleme se protentokrát na statistiky a na hloupá klišé, že podzim je ošklivý a nudný! Je nudný jen pro toho, kdo si ho tak udělá.. Neříkejte pořád:,,To je strašné počasí dneska…Už aby bylo léto!"

Navlečte si teplý kabát, obalte se šálou a na hlavu nasaďte čepici a oddejte se krásné podzimní atmosféře, ať už bydlíte v centu Prahy či na venkově jako já! I taková podzimní tramvaj- která na vás v úplné ranní tmě posvítí svými velkými kukadly a přivítá vás vyhřátými sedadly, na které si sice nemůžete sednout, protože se v podstatě nemůžete ani hnout, ale to přece nevadí- dokáže potěšit a rozveselit…
Tak přeji krásný podzim a berte ho všichni pozitivně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Styl,kterým píšu je..?

Výborný, nemá chybu 41.5% (44)
dětinský 17% (18)
dobrý, ale něco bych ti vytkla 29.2% (31)
příšerný 12.3% (13)

Komentáře

1 Hráblík=) Hráblík=) | Web | 12. listopadu 2011 v 20:23 | Reagovat

Podzim je nádhernej! :)
Krásný barevný listy! :)
Miluju je :D

2 Veronika Zárubová Veronika Zárubová | Web | 12. listopadu 2011 v 22:54 | Reagovat

já taky :)))Proto má být pozitivníí! :))

3 nike run free 3 nike run free 3 | Web | 7. března 2013 v 8:02 | Reagovat

I want to thank your efforts you are making to publish this article. I believe the same greatest work, when you in the future. In fact, your writing skills have inspired me to start my own blog now. Real blog wings rapidly. Your generation is a good example. Thank you again to discuss this free site!

4 ルブタン ルブタン | E-mail | Web | 11. května 2013 v 20:37 | Reagovat

Hello. You can become a great publishing and research!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama