Pleš místo stěrače

17. listopadu 2011 v 9:58 |  Povídky ze života

Tramvaj se houpe ze strany na stranu a rychle, velice rychle s námi projíždí zatáčky. Pozoruji lidi… jako vždycky. Přede mnou sedí bezdomovec v kabátě od vietnamců a s batohem ADIDAS . Jeho pleš je opřena o sklo okna a nebezpečně rychle vzhledem k zatáčkám po něm klouže a na okně se tak vytváří dlouhá mastná šmouha . Je zvláštní, že i lidé, kteří jsou plešatí mají lupy.. Vlastně to ani tak zvláštní není.. Kůže je kůže a ta se loupe a nezávisí to na vlasech. Jenže tento pán měl lupy, hlavu měl mastnou a zpocenou a ještě ke všemu se od něj linul hnusný zápach, který jasně naznačoval, že tento pán se nemyl již hodně dlouho.. Bezdomovec po celou dobu jízdy a mého pozorování spal. Spal tak tvrdě, že když už to jeho kluzká pleš nevydržela, sklouzla mu na sedadlo a udělala hlasitý zvuk jako když stěrače ve vašem autě utřou sklo, ani se nepohnul a zůstal ve stejné pozici akorát s hlavou podstatně níž než předtím.… To je ale příšerná představa, že by hlava tohohle bezdomovce byla stěrač v mém autě! Je to nechutné… i tenhle pán byl nechutný. Nechápu, čím mě mohl tak zaujmout, že jsem jako jediná z cestujících seděla naproti němu, pozorovala jeho mastnou pleš , čuchala puch, který se z něj linul, když všichni ostatní vagon raději opustili nebo se zdržovali v bezpečné vzdálenosti u okének.

Najednou ke mně přišla asi tak čtyřicetiletá paní menšího vzrůstu a řekla mi:,,Slečinko, móhla byste prósím vás odvést vašeho dědečka pryč? Mý už tho tu nemůžeme výdržet, víte?!"

Nasupeně jsem si uvědomila, že ta paní a všichni ostatní si myslí, že já mám nějaký příbuzenský vztah s bezdomovcem?? Že je to můj dědeček? Můj dědeček, který mi umřel, když mi bylo pět let, by se asi teď obracel v hrobě.

,,Ale to není můj děda!,"vypadne ze mě nakonec.

,,Alhe jistě žhe je to váš děda! Próč byste jinak seděla thak blížko němu?"

,,Není to můj děda! To snad každý pozná, že je to bezdomovec!,"vykřiknu na paní s patřičným rozčilením. V tu chvíli se onen pán probere a naštvaně si mě a paní prohlédne.

,,Mluvil tu někdo o mě?,"zeptá se páchnoucí bezdomovec s úsměvem na tváři. Jeho otázka nás obě naprosto šokuje. Docela dost nám to nandal. Přiznal, že je bezdomovec!!

,, Ona nenhí vhaše vnuška?",zeptá se ho paní a ukáže na mě.

,,Moje jediná vnučka mi zemřela…" Když to dořekl, rázem jsem si uvědomila v jak trapné situaci se nacházím a taky jak moc ten pán trpí.

Paní evidentně stejný názor neměla a zamumlala:,,Necháphu thedy, jak vhedle vás mohla sedět?!"

,,Víte co vy dvě, vlezte mi na záda!,"vzkřikne bezdomovec:,,Já chci spát!"

Místo abych mu vlezla na záda, vystoupila jsem na další stanici a smutně kráčela do školy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Styl,kterým píšu je..?

Výborný, nemá chybu 41.5% (44)
dětinský 17% (18)
dobrý, ale něco bych ti vytkla 29.2% (31)
příšerný 12.3% (13)

Komentáře

1 Džull Džull | Web | 17. listopadu 2011 v 13:54 | Reagovat

skoro každý den jezdí autobusem, co já pán.Není to bezdomovec.Bydlí normálně v domě, ale prostě.Když kolem něho projdete.Tak jde opravdu hodně cítit.Jde cítit tak.Jak kdyby se týden neumýval.Obličej má špinavý.Oblečení potrhané a přitom bydle má kde.Nechápu to...

2 Džull Džull | Web | 17. listopadu 2011 v 13:55 | Reagovat

můj koment byl vyhodnocen jako spam.Jestli chceš povol ho.

3 Verunka Zet Verunka Zet | Web | 17. listopadu 2011 v 18:51 | Reagovat

[2]:ráda bych, nevím jak :(

4 Verunka Zet Verunka Zet | Web | 17. listopadu 2011 v 18:55 | Reagovat

[1]: aha, už to jsem to povolila, díky moc, žes jukla :)
Ja tyhle týpky nejvíc zbožňuju, jsou uplně všude a vždycky tam, kde já :DD
Hrůza :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama